גרירת משכנתא

גרירת משכנתא

לקוחות רבים שהם בעלי דירה ומעוניינים לרכוש ולשדרג עצמם לדירה אחרת גדולה או קטנה יותר ועדיין לא סיימו לשלם את כל התשלומים עבור המשכנתא הקיימת להם, ויש בידיהם את ההפרש הכספי בין מחיר המכירה של הדירה הנוכחית לבין מחיר הקנייה של הדירה החדשה, והמשכנתא הנוכחית שלהם טובה מבחינת ריביות לרוב אנו ממליצים להם  לבצע הליך של גרירת משכנתא.

מהי גרירת משכנתא 

גרירת משכנתא היא העברה של חוב הקיים מנכס מסוים לנכס אחר. השעבוד שהיה על הנכס הנוכחי ושימש ביטחונות יועבר לנכס שנרכש כעת, ובעלי הנכס ימשיכו לשלם את ההחזר החודשי לבנק, בדיוק כפי שעשו עד עתה ללא כל שינוי בתנאי ההלוואה לרבות ריביות. 

זוהי אופציה מעולה עבור מי שקונה נכס אחר ויש לו תנאים טובים במשכנתא הנוכחית שלו. בדרך זו גם לאחר גרירתה, לא יחול כל שינוי בשיעור הריבית, בעמלות, ובסך השנים שנותרו עד השלמת התשלום עבור החזר מלוא ההלוואה. 

עמדת הבנק בנושא גרירת משכנתא 

ברוב המקרים הבנק יאשר את בקשת הלווה לבצע גרירת משכנתא מנכס לנכס, אלא אם קיים חשש של הבנק שהזכויות שלו בשעבוד תפגענה מסיבה זו או אחרת. לכן יש מקרים שבהם הבנק ידרוש ערבות בנקאית כדי להגן על עצמו.

בעיות בעת גרירת משכנתא 

במרבית המקרים התהליך מתבצע באופן מסודר, חלק וללא תקלות. אך יש גם מקרים שבהם הרוכשים נתקלים בבעיות משפטיות, פיננסיות או בירוקרטיות ולכן במקרים האלו יועץ המשכנתאות מסייע להם בדרכים חוקיות ויצירתיות, כדי לצאת מהמצב הסבוך שאליו הם נקלעו.

זה קורה אם נציגי הבנק חושבים שיש סיכון כמו לדוגמה כאשר שווי הנכס החדש הוא נמוך ולכן אינו מהווה ביטחון מוצק כפי שהיה בעבר, או כאשר יש בעיה משפטית הכרוכה בנכס החדש.

בעיה נוספת בגרירת משכנתא שלרוב ההחזר החודשי הנוכחי עליה הוא אלפי שקלים, ובתוספת של לקיחת הלוואה נוספת לטובת שדרוג לדירה החדשה, מצריך תשלום והחזר חודשי של אלפי שקלים נוספים שביחד מביא אותו לפעמים להחזר חודשי גבוהה מאוד שאנו לא יכולים לעמוד בו מבחינת הוצאות לתא המשפחתי. לכן חשוב איש מקצוע אשר ידע לשלב בין המשכנתא הנוכחית לחדשה ולבנות לנו תמהיל נכון וספציפי לסטטוס שלנו כדי שנוכל לעמוד בתשלומי המשכנתא החדשים

 

גרירת משכנתא
KR כסף חכם בנדל"ן
גרירת משכנתא
אולי יעניין אותך גם:

משכנתא הפוכה מה זה

הרעיון של משכנתא הפוכה גדל בהתמדה בפופולריות כאופציה פיננסית לבעלי בתים מבוגרים. הסדר ייחודי זה מאפשר לכם הלוואה במזומן כאשר הבית שלכם משמש כבטוחה להלוואה

קרא עוד »

לאחד הלוואות – כל היתרונות

התחייבויות כספיות מגיעות אלינו לרוב מכל הכיוונים. משכנתאות, הלוואות לרכב והלוואות אישיות יכולות ליצור חובות שקשה להחזיר. במיוחד בישראל, שבה יוקר המחיה יכול להיות משמעותי,

קרא עוד »

איחוד הלוואות ומשכנתא

יוקר המחיה ועומס המחויבויות הן העסקיות והן של משקי הבית בישראל, גורמים לכך שאנשים פרטיים וגם אנשי עסקים זקוקים מעת לעת להלוואות. יש מקרים שבהם

קרא עוד »
שתפו ברשתות חברתיות:
ליעוץ ראשוני ללא התחייבות
מלאו את הפרטים